SVEIKATOS PRIEŽIŪRA

2018 m. mokinių sveikatos priežiūros veiklos planas                                       Parsisiųsti PDF formatu

 

STEBĖSENA

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Versmė'' vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų analizė (2016-2017 m.m.)   Parsisiųsti PDF formatu

 

VERTA ŽINOTI

Šaltis ir laisvalaikis gamtoje   Parsisiųsti PDF formatu

Vaikų krūminių dantų dengimas silantais. Pasinaudokite šia programa ir apsaugokite vaikučių dantukus.  Parsisiųsti PDF formatu

Vitaminų sodas.   Parsisiųsti PDF formatu

Jei nori ką  pakeisti, pradėk nuo savęs. Informacija tėveliams.   Parsisiųsti PDF formatu

 

SVEIKATINGUMO VEIKLOS

2018 m. gegužės 14 ir 17 dienomis visuomenės sveikatos specialistė  vyriausius darželio ugdytinius supažindino su šiaurietišku ėjimu. Buvo atliekami įvairūs žaidimai ir vaikščiojimas.Tai nesudėtingas ir lengvai išmokstamas ėjimo būdas, kuris stiprina ištvermę, raumenis, kaulus, sąnarius ir raiščius daro elastingesniais.  Labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė.

Šiaurietiškas ėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2018 m. balandžio 25 d. darželyje  buvo minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.  Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė visus kvietė pasiklausyti tylos.  Šios dienos proga su vaikais buvo kalbama, kas yra triukšmas, kuo ir kaip jis išmatuojamas, kokią žalą daro žmogaus organizmui. Vaikams labai patiko ir daug teigiamų emocijų suteikė triukšmo lygio matuoklis. Jo linksmas žalias veidelis rodė, kad triukšmas neviršija leistinos normos, o raudonas liūdnas veidelis perspėjo, kad triukšmas jau per didelis. Vaikai eksperimentavo žaisdami ramius ir judrius žaidimus, užsikimšę ausis keldami didelį triukšmą, o taip pat ir klausydami tylos.

20180423_112736

20180423_101109

20180423_103004

 

 

 

 

 

 

 


2017 m. lapkričio 23 d.  darželyje vyko linksmos profilaktinės plokščiapėdystės mankštelės, kurių metu basomis kojomis buvo atliekami įvairūs pratimai, stiprinantys pėdų ir kojų raumenis bei raiščius, formuojantys taisyklingą pėdos skliautą. Taisyklingai atlikti būtinus pratimus, padėjo judesio korekcijos pedagogė ir sveikatos priežiūros specialistė.

plokščiapėdystės profilaktika

 

 

 

 

 

 

 


2017 m. spalio 11-12 dienomis su Bitučių ir Boružėlių grupėmis ieškojome vidinės ramybės. Tai padaryti mums padėjo Mandalos. Spalvinimas puikiai tinka atsipalaidavimui ir kantrybei ugdyti. Vaikai  iš spalvų kūrė savo mandala.

Mandalų spalvinimas

 

 

 

 

 

 

 


2017 m. rugsėjo 27-29 d. priešmokyklinių grupių vaikams buvo organizuojamas praktinis užsiėmimas „Švarios rankytės, sveiki dantukai “. Jo tikslas – priminti vaikams asmens higienos svarbą.

Su vaikais žiūrėjome filmukus, plovėme rankytes ir dantų maketo pagalba mokėmės dantukų valymo technikos.

Užsiėmimų metu vaikai prisiminė, kokiais judesiais reikia plauti rankas. Visų rankytės buvo išteptos „bakterijomis“. Bakterijos šiuo atveju buvo mikroorganizmų milteliai. Nuplovę rankas su bakterijų „naikintoju“ (muilu) UV žibintuvėlio pagalba žiūrėjome, kurie vaikai gerai nuplovė rankas, o kuriems teko pakartoti.

Svarbu jau nuo mažų dienų skatinti vaikus rūpintis asmens higiena ir ugdyti tinkamus higienos įgūdžius.

Higiena